Site Adresi Uzantılı Mail Hesabı Açmak

0
2.423 Kez Görüntülendi
Site Adresi Uzantılı Mail Hesabı Açmak

Bir internet sitesine sahipsiniz ve çeşitli nedenlerden dolayı ornek@siteadresiniz.com şeklinde bir mail hesabı açmak istiyorsunuz. Google bu tür bir hizmet veriyor ancak çeşitli ücretler alıyor. Ancak biz hostingimizin kontrol paneli üzerinden mail hesaplarımızı ücretsiz olarak açabiliyoruz. Tabi bu işlemleri yapabilmek için hosting sağlayıcımız tarafından yeteri kadar mail hesabı açma izni tanımlanmış olmalı. Bazı hosting paketlerinde mail hesabı sayısı sınırlı olduğu için istediğiniz kadar mail hesabı açamayabilirsiniz. Konu ile ilgili hosting şirketinizle görüşürseniz sizlere ücretli veya ücretsiz yardımcı olabilirler.

Site Adresi Uzantılı Mail Nasıl Açılır?

Öncelikle sitenizin kontrol paneline erişim yetkisine sahip olmanız gerekir. Günümüzdeki neredeyse tüm hosting yönetim panellerinde mail hesabı açmak için gerekli yazılımlar mevcut ancak biz anlatımımızı cPanel üzerinden yapacağız. Çünkü cPanel, dünya çapında en çok tercih edilen hosting yönetim sistemi. siteadresi.com:2082 bağlantıyısıyla cPanel’imize giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra Mail bölümüne geliyoruz. Bu bölümün ilk sıralarında “Mail Accounts” isimli bir seçenek olacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra mail hesabı açacağımız ana ekran karşımızda olacak. Varsayalım deneme@siteadresi.com şeklinde bir mail hesabı açmak istiyorsak ilk kutucuğa deneme yazmamız gerekir. Bu bölümün hemen altında mail hesabımızın şifresini gireceğimiz kutucuklar bulunuyor. İki kutucuğa da oluşturmak istediğiniz şifreyi girmelisiniz. Şifre işlemleri tamamlandıktan sonra şifrenizin sağlamlığını yüzdelik dilim üzerinden değerlendiren bir bar var. Bazı hosting şirketleri güvenlik önlemleri adına %65 altındaki şifrelere izin vermiyor. Bu tür bir hata ile karşılaşırsanız şifrelerinizi değiştirmelisiniz. Son olarak da mail hesabımızın kotasını belirleyeceğiz. Aynı şekilde hosting şirketimiz bu alan için de sınırlama getirmiş olabilir. Eğer herhangi bir sınırlama yoksa unlimited seçeneğini seçerek sınırsız kapasiteli mail hesabı oluşturabilirsiniz.

Site Adı Uzantılı Mail Hataları

Oluşturduğunuz mail hesabını aynı şekilde cPanel üzerinden kontrol edebilirsiniz. Email accounts bölümüne giriş yapın. Alt bölümde erişmek istediğiniz mail hesabının yanındaki “MORE” seçeneğini seçip Webmail seçeneğine tıklayın. Eğer saatlik mail limitinin üzerine çıkarsanız (genellikle 5000) hosting hesabınıza erişim sistem yönetimi tarafından otomatik olarak durdurulur. Bu tür durumlarda durumu destek ekibine açıklarsanız hostinginiz yeniden aktif edilir.

helb728x90

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz