Yükleniyor
WooCommerce En Düşük Fiyatı Gösterme Nasıl Yapılır

WooCommerce En Düşük Fiyatı Gösterme – Kesin Çözüm

WordPress altyapısı üzerine kurulan en etkili e-ticaret sistemi WooCommmerce üzerinde basit bir dokunuş ile en düşük fiyatı göstermeniz mümkün. %100 kesin çözüm olarak en ufak bir sorun yaşamadan talimatları sırasıyla uygulayın ve WooCommerce En Düşük Fiyatı Gösterme işlemini tamamlayın. Öncelikle bilmeniz gereken nokta bu işlemi yapabilmeniz için eklentiye ihtiyacınız yok. Size vereceğimiz kodu doğru bir şekilde uyguladığınızda istediğiniz sonuca varacaksınız. Ayrıca kod bilmenize de gerek yok!

Bu işlemi yapmamızın nedeni varyasyon seçeneklerinde girilen ürünlerin farklı fiyatlarda olması ve bu fiyatlar arasında en düşük olanı göstermek istememizdir.

WooCommerce En Düşük Fiyat Gösterme Nasıl Yapılır?

Çoklu fiyat görünümü bir ürünün varyasyonları olduğunda karşımıza çıkar. Örneğin bir ürün girişi yaptık ve herhangi bir varyasyonu yoksa tek fiyat çıkar. Fakat bir ürün girdik ve bu ürünün iki farklı bedeni, rengi vb. var diyelim. Kırmızı 10₺, Mavi 20 ₺ ise müşteriler 10₺ – 20 ₺ gibi aralıklarla tüm varyasyonları görecektir. Bizim amacımız burada en düşük fiyatı göstermektir.

İlk olarak yapmanız gereken WordPress sisteminizin admin paneline giriş yapmanızdır.

1- Görünüm > Tema Düzenleyici : WordPress admin panelinizden Görünüm sekmesi altından Tema Düzenleyici kısmını seçin.

2- Temanızı Seçini : Sağ üst köşede bulunan temalarınızdan aktif olanı seçin.

3- Functions Dosyası : Sağ sütunda karşınıza temanın php ve diğer dosyaları çıkacak. Stil Dosyası(styel.css) ve Tema İşlevleri (functions.php) gibi temanıza bağlı birçok satır çıkabilir. Child tema kullanıyorsanız daha az çıkar. Functions.php dosyasını tıklıyoruz.

4- Kodu Yapıştırın : Aşağıda ki kodumuzu functions.php dosyasının en alt satırına gelip 1 satır boşluk bırakarak yapışıtırıyor ve dosyayı güncelliyoruz. İşlemleriniz artık tamamdır. WooCommerce En Düşük Fiyatı Gösterme işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz.

add_filter( 'woocommerce_variable_sale_price_html', 'wc_wc20_variation_price_format', 10, 2 );
add_filter( 'woocommerce_variable_price_html', 'wc_wc20_variation_price_format', 10, 2 );
function wc_wc20_variation_price_format( $price, $product ) {
  // Main Price
  $prices = array( $product->get_variation_price( 'min', true ), $product->get_variation_price( 'max', true ) );
  $price = $prices[0] !== $prices[1] ? sprintf( __( '%1$s', 'woocommerce' ), wc_price( $prices[0] ) ) : wc_price( $prices[0] );
  // Sale Price
  $prices = array( $product->get_variation_regular_price( 'min', true ), $product->get_variation_regular_price( 'max', true ) );
  sort( $prices );
  $saleprice = $prices[0] !== $prices[1] ? sprintf( __( '%1$s', 'woocommerce' ), wc_price( $prices[0] ) ) : wc_price( $prices[0] );

  if ( $price !== $saleprice ) {
    $price = '<del>' . $saleprice . '</del> <ins>' . $price . '</ins>';
  }
  return $price;
}

WooCommerce En Düşük Fiyatı GöstermeVaryasyonlu fiyat gösteriminden sonra ürün niteliklerinizde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Bu uygulamış olduğunuz kod sayesinde çift fiyat görünümü, aralıklı fiyat görünümü gibi fiyat alternatiflerinin bir arada görüntülenmesini engelleyecektir. WooCommerce küsuratlı fiyat girmek için ürün niteliklerinizi sağlayarak otomatik fiyat toplamını gerçekleştirebilirsiniz.

WooCommerce En Yüksek Fiyatı Gösterme Nasıl Yapılır?

Buraya kadar yaptığımız işlemler en düşük fiyatı gösterme ile ilgiliydi. Şimdi bu işlemin tam tersini düşünün. En yüksek fiyatı göstermek isterseniz WooCommerce En Yüksek Fiyatı Gösterme – Kesin Çözüm adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Halen sorun yaşıyorsanız veya yapamadığınızı düşünüyorsanız bizlere ulaşıp ücretli destek alabilirsiniz.

5/5125 Oy
İçerik Puan Ortalaması İyi

Yorumumu Gönder